پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

فیزیوتراپی گردن

موقعیت بدی است، زمانی که در حین انجام کار با گرفتگی گردن مواجه می‌شوید. نه می‌توانید به انجام کار خود ادامه دهید و نه از انجام کار دست بکشید. اما در برخی مواقع کوفتگی، خستگی، فشار کار  و یا عصبی شدن نیز باعث می‌شود تا درد زیادی بر گردن تحمیل شود. با توجه به اینکه مهمترین شیوه درمان درد گردن، فیزیوتراپی است، نزدیک بودن یک مرکز فیزیوتراپی به شما بهتر می باشد، پس اگر در شرق تهران زندگی می کنید توصیه ما مراکز فیزیوتراپی گردن در دولت و فیزیوتراپی گردن در پاسداران است.

در این مقاله برای شما خواهیم گفت از :

دلایل گردن درد

گردن درد، دردی است که در ستون فقرات زیر سر یا در اطراف آن قرار دارد که به ستون فقرات گردنی معروف می باشد. گردن درد یکی از علائم رایج بسیاری از آسیب ها و شرایط پزشکی مختلف است. در صورت عدم درمان گردن درد، از فعالیت های روزانه خود باز می مانید.

ستون فقرات گردنی شامل ۷ مهره و ۶ دیسک بین مهره ای است. حدود ۸۰ درصد ثبات ستون فقرات گردنی توسط عضلات متصل به آن تامین می‌شود که این موضوع اهمیت تقویت عضلات در این ناحیه را نشان می‌دهد.

گردن درد بسیار شایع است. حداقل سالی یک بار در حدود یک نفر از هر سه نفر رخ می دهد.  در زنان شایع تر از مردان است و با افزایش سن احتمال ابتلا به آن افزایش می یابد.

برای رزرو نوبت فیزیوتراپی کمر در پاسداران کلیک کنید.

بسیاری از مسائل و آسیب های پزشکی مختلف می توانند باعث درد گردن شوند، شرایطی که ممکن است باعث درد گردن شود عبارتند از:

 • افزایش سن : شرایط تخریبی مانند استئوآرتریت (ساییدگی غضروف مفصل) و تنگی ستون فقرات (تنگی فضاهای ستون فقرات) می تواند با افزایش سن منجر به گردن درد شود. با گذشت زمان، استرس و حرکت می تواند منجر به انحطاط دیسک ستون فقرات شود و باعث فتق دیسک یا فشار دادن عصب گردد .
 • آسیب :  ضربه ناشی از حرکت اجباری ناگهانی گردن یا سر و برگشت در جهت مخالف (فشار شلاقی ) می تواند باعث درد شود.  ماهیچه‌ها، رباط‌ها، دیسک‌ها، مفاصل مهره‌ای و ریشه‌های عصبی در طناب ستون فقرات در گردن می‌توانند در آسیب‌های ترومایی تحت تأثیر قرار گیرند.
 • استرس ذهنی:  سفت کردن عضلات گردن به دلیل تنش معمولاً باعث درد و سفتی گردن می شود.
 • فشار فیزیکی:  استفاده بیش از حد از عضلات گردن در حین انجام کارهای تکراری یا فعالیت های شدید می تواند منجر به سفتی و درد شود.
 • شرایطی که بر تعادل ستون فقرات تأثیر می‌گذارند:  وضعیت نامناسب (نشستن برای مدت طولانی، موقعیت ضعیف رایانه/صفحه‌کلید/صندلی)، اضافه وزن، عضلات ضعیف شکم همگی می‌توانند بر وضعیت ستون فقرات تأثیر بگذارند و به درد گردن کمک کنند.
 • رشد:  در موارد نادر، توده هایی از جمله تومورها، کیست ها و خارهای استخوانی می توانند باعث درد گردن شوند.
 • سایر شرایط سلامتی  منژیت ، آرتریت روماتوئید ، سرطان.

برخی دیگر  از مشکلاتی که باعث درد گردن می‌شود:

 • whiplash injury
 • قفل شدن مفاصل
 • بیرون زدگی دیسک
 • بی ثباتی گردن ( cervical instability )
 • آرتروز مفاصل گردن
 • لیز خوردگی مهره های گردن
 • تنگی کانال نخاعی
 • تورتیکولی
 • گردن رو به جلو ( forward head posture )
 • نقاط ماشه ای
 • اسپاسم عضلانی

 

فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن در پاسداران

در شرایط درد گردن، یکی از بهترین روش‌های درمان انجام فیزیوتراپی گردن است. با فیزیوتراپی، درد گردن به طور کامل رفع و انرژی به بدن باز می‌گردد. در اصل فیزیوتراپی گردن، اقدامات طب فیزیکی بدون تجویز داروهای شیمیایی است. به دلیل آن‌که گردن، یکی از حساس‌ترین نقاط بدن محسوب می‌شود. برای فیزیوتراپی توصیه می‌شود به افراد متخصص مراجعه داشته باشید. یکی از با تجربه ترین متخصصان در مراکز فیزیوتراپی در پاسداران برای گردن و فیزیوتراپی گردن در دولت با نام تن آسا حضور دارند.

این متخصصین، وظیفه دارند تا  ناحیه درد را به طور کامل بررسی و سپس راه حل‌های درمان را ارائه دهند. این مورد را نباید فراموش کنید که اگر برای درمان خود به متخصص فیزیوتراپی مراجعه نکنید، ممکن است ناحیه گردن با صدمات جبران ناپذیری مواجه شود. برخی از بیماری‌ها مانند میگرن، سردردهای مزمن، آرتروز و غیره نیز بدون نیاز به دارو و تنها با انجام فیزیوتراپی درمان خواهند شد.

اطلاعات دقیقی که بیمار به فیزیوتراپیست ارائه می‌دهد، باعث می‌شود تا متخصص درد را زودتر تشخیص دهد. با تشخیص ناحیه درست درد، فیزیوتراپی مربوط به گردن، با حرکات و تمرینات ورزشی و در برخی مواقع با لوازم انجام می‌شود.

در صورتی که فرد بیمار اطلاعات دقیقی را به فیزیوتراپیست ارائه ندهد، روند بهبودی بسیار کند و طولانی مدت خواهد شد. همچنین، انجام به موقع فیزیوتراپی گردن نیز به روال از بین رفتن درد، کمک زیادی خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی ما: فیزیوتراپی و نقش آن در سلامت

انواع روش های فیزیوتراپی گردن

تشخیص صحیح دلیل درد گردن مهمترین فاکتور برای درمان است. فیزیوتراپیست ماهر در مرحله اول با انجام معاینه بالینی دقیق و توجه به یافته های پاراکلینیکی مانند؛ ام آر آی، عکس رادیولوژی، نوار عصب، عضله و … به تشخیص دقیق علت درد پی برده و با توجه به آن از روش های درمانی فیزیوتراپی متناسب با علت درد استفاده کرده تا درد و علائم بیمار را برطرف کند. اگر ساکن شرق تهران هستید بهتر است از فیزیوتراپی گردن در پاسداران و فیزیوتراپی گردن در دولت خدمات بگیرید.

در مرحله دوم فیزیوتراپیست گردن، برنامه ریزی دقیق و کاملی را برای درمان گردن درد و یا کاهش درد انجام می دهد.  روش های مختلف درمان گردن درد با فیزیوتراپی به شرح زیر می باشد:

روش های درمانی فیزیوتراپی گردن

 

پاسچر در فیزیوتراپی گردن

پاسچر درست نقش مهمی در سلامت و درمان اختلالات ستون فقرات گردنی دارد. انحنای لوردوزی طبیعی ( قوس طبیعی ) گردن می‌تواند بر اثر آسیب، اسپاسم عضلانی یا پاسچر دچار تغییراتی می‌شود که نشان می‌دهد که چگونه پاسچر بر میزان نیروی عضلانی و تحت فشار قرار گرفتن دیسک اثر گذار باشد و نشان می‌دهد که چگونه با تغییرات پاسچرال مختلف این نیروها افزایش می‌یابد. قوس گردن باید طبیعی و استاندارد باشد زیاد یا کم شدن آن بر ستون فقرات گردنی فشار وارد می‌کند و موجب درد و آسیب می‌شود.

اگر به دنبال مرکز فیزیوتراپی گردن در شرق تهران هستید توصیه ما به شما، فیزیوتراپی گردن در پاسداران و فیزیوتراپی گردن در دولت با نام تن آسا می باشد.

 

هدف درمانی از فیزیوتراپی گردن

 • کاهش درد و التهاب و ترمیم بافت آسیب دیده
 • بهبود دامنه حرکتی
 • برطرف کردن کوتاهی عضلات
 • تقویت عضلات ضعیف شده اصلاح پاسچر بیمار
 • اصلاح سبک زندگی به گونه ای که فشار از گردن برداشته شود

 

مدت زمان فیزیوتراپی گردن

در صورتی که قصد فیزیوتراپی گردن را دارید، باید گفت که فیزیوتراپی شامل چند جلسه و هزینه آن طبق تعرفه باید تعیین شود. مکان فیزیوتراپی نیز بسیار اهمیت دارد. این مکان تمیز و تمام نکات بهداشتی در آن باید رعایت شده باشد و با توجه به مراجعه چند جلسه در هفته بهتر است به دسترسی آن هم توجه کنید که اگر در مناطق پاسداران و دولت زندگی می کنید مرکز فیزیوتراپی تن آسا را به شما توصیه می نماییم.

 

همچنین می توانید برای رزرو نوبت فیزیوتراپی شانه در پاسداران کلیک کنید.

 

فیزیوتراپی گردن در پاسداران

مرکز فیزیوتراپی تن آسا با سالها تجربه در منطقه پاسداران و دولت مشغول به کار است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این مرکز تیم مجرب و اموزش دیده می باشد. همچنین دستگاههای مدرن و مجهز، این مرکز را به یکی از مراکز تخصصی فیزیوتراپی گردن در پاسداران معرفی کرده است.

 

فیزیوتراپی گردن در دولت

در صورتی که نیاز به یک مرکز فیزیوتراپی گردن در خیابان دولت دارید به سایت تن آسا مراجعه کرده و از طریق تماس و یا به صورت آنلاین رزرو خود را انجام دهید. مرکز تن آسا با مدیریت فیزیوتراپیست غزاله کلانتری با هدف درمان بدون جراحی یکی از بهترین فیزیوتراپی های در دولت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *