پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

ماساژ درمانی در دولت و پاسداران

اگر استرس و درد دارید، ممکن است فکر کنید هیچ کاری نمی توانید انجام دهید جز مصرف مسکن های بدون نسخه و شخم زدن روزتان. اما این راه شما نیست، ماساژ یک ابزار عالی برای آرامش، تسکین درد، کاهش تنش عضلانی و موارد دیگر است. اگر ساکن شرق تهران هستید ماساژدرمانی در پاسداران و ماسازدرمانی در دولت در کلینیک تن آسا پیشنهاد ماست. در ادامه مقاله برای دانستن مزیت های ماسازدرمانی همراه باشید.

ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ درمانی که توسط یک متخصص ماساژ درمانی مجاز انجام می شود، شامل استفاده از فشارها، حرکات و تکنیک های مختلف برای دستکاری عضلات و سایر بافت های نرم بدن است. با هدف کاهش سرعت سیستم عصبی، ماساژ درمانی می تواند برای رهایی از استرس و تنش، تسکین علائم، التیام جراحی و حمایت از سلامتی مورد استفاده قرار گیرد.

ماساژ نوعی مالش و ورز دادن بدن که از گذشته تا به امروز پیشرفت زیادی داشته است. به طوری که بسیاری از دردها، توسط همین ماساژ درمان خواهد شد که به ماساژ درمانی معروف شده است.

در حقیقت می‌توان گفت ماساژ درمانی در وضعیت جسمانی و یا بهبود سلامتی بدن مدیریت زیادی دارد. این نوع ماساژ با دستکاری بر بافت نرم بدن از جمله عضلات، بافت همبند، تاندون و رباط با تکنیک‌های متفاوت انجام می‌شود که به تسکین درد کمک زیادی می‌کند.

انواع ماساژ درمانی

متداول‌ترین ماساژ درمانی ماساژ سوئدی، سنتی اروپایی، شرقی و یا کلاسیک است. البته باید گفت تکنیک هر کدام از این ماساژها متفاوت است. در صورتی که فرد بیمار در ناحیه شانه، کمر و یا گردن درد زیادی احساس کند، می‌تواند در جهت بهبود درد خود یکی از انواع ماساژهای بالا را انتخاب کند. اما ماساژ درمانی به آرتروز زانو، سردرد و برخی از بیماری‌های دیگر نیز کمک زیادی می‌کند تا درد را کاهش دهد.

ماساژ در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. در اینجا برخی از پیشنهاداتی است که ممکن است در منوی ماساژ درمانی بیابید.

انواع ماساژ درمانی

ماساژ سوئدی

احساس استرس می کنید؟ ماساژ سوئدی یک روش کلاسیک برای استراحت عمده است. ماساژ سوئدی معمولاً یک ماساژ کل بدن است که از لمس ملایم استفاده می کند. این یک انتخاب خوب برای افرادی است که تازه ماساژ می دهند. این می تواند به آرامش سیستم عصبی شما کمک کند. برای رزرو نوبت ماساژ درمانی سوئدی در پاسداران و دولت با مجموعه تن آسا تماس بگیرید.

ماساژ بافت های عمیق

ماهیچه‌های شما ممکن است در اثر استفاده مکرر سفت شوند – حتی از چیزی که فعالیت کمتری دارد مانند نشستن، رانندگی یا قوز کردن روی لپ‌تاپ. ماساژ بافت عمیق به عضلات و تاندون‌های شما وارد می‌شود تا این سفتی را از بین ببرد. برای افرادی که دچار آسیب دیدگی، سفتی عضلانی عمومی و درد مزمن عضلانی هستند، مفید است.

ماساژ ورزشی

ماساژهای ورزشی مشابه ماساژهای بافت عمیق هستند، اما عضلاتی را که هنگام ورزش یا انجام فعالیت‌های بدنی تکراری دیگر ضرب و شتم می‌کنند، به صفر می‌رسانند. یک ماساژدرمانگر با تجربه در ماساژ ورزشی می تواند برای از بین بردن سفتی عضلانی و رفع آسیب های ورزشی وارد آنجا شود. برای دریافت خدمات ماساژ درمانی در پاسداران و ماساژ درمانی در دولت در مجموعه تن آسا روی لینک آبی کلیک کنید.

ماساژ نقطه ماشه ای

ماساژ نقطه ماشه ای

یک گره در گردن یا یک نقطه سفت در پشت به عنوان نقطه ماشه ای شناخته می شود.  نقطه ماشه ای اسپاسم عضلانی کوچک یا نقطه سفت در بافت است. در ماساژ درمانی نقطه ماشه ای، ماساژدرمانگر از فشار متمرکز و مستقیم برای هدف قرار دادن آن نقاط استفاده می کند. این جریان خون را در نواحی افزایش می دهد و به رها شدن آنها کمک می کند. این نوع ماساژ درمانی می تواند برای افرادی که درد مزمن دارند نیز مفید باشد.

انتشار میوفاشیال

فاسیا شبکه ای از بافت همبند زیر پوست است. این ماهیچه ها را پشتیبانی می کند و به ما اجازه می دهد آزادانه حرکت کنیم.  هنگامی که رهاسازی میوفاشیال دریافت می کنید، ماساژدرمانگر شما عضلات و فاسیا را خمیر می کند و کشش می دهد تا تنش و سفتی را برطرف کند. این نوعی کشش عمیق است که اغلب همراه با سایر تکنیک های ماساژ درمانی استفاده می شود. این برای باز کردن سفتی در گردن، شانه ها و قسمت بالایی و پایین کمر شما عالی است.

اگر ساکن شرق تهران هستید می توانید از خدمات ماساژ درمانی دولت و ماساژ درمانی پاسداران در کلینیک تن آسا بهره بگیرید.

ماساژ لنفاوی

مایع لنفاوی چندین عملکرد مهم دارد، از جمله حفظ سطح مایعات و حذف مواد زائد از بدن. ماساژ لنفاوی از یک لمس ملایم برای کمک به جریان آزادتر مایع لنفاوی در بدن استفاده می کند. ماساژ لنفاوی برای افراد مبتلا به التهاب عالی است – از جمله افرادی که بیماری‌هایی مانند آرتریت دارند و همچنین افرادی که ماستکتومی کرده‌اند، که اغلب شامل برداشتن غدد لنفاوی است.

ماساژ قبل از تولد

ماساژهای دوران بارداری برای کمک به آرامش مادران عالی هستند و می‌توانند به رفع دردهای دوران رشد کودک کمک کنند. ماساژهای قبل از زایمان برای کاهش فشار از روی باسن فوق‌العاده هستند و می‌توانند به تورم در پاها و پاها کمک کنند. و هنگامی که مادر آرام باشد و احساس خوبی داشته باشد، کودک نیز از آن سود می برد.

فواید ماساژدرمانی

با اقداماتی که ماساژ درمانی با رایحه و استفاده از روغن‌های مختلف، بر روی بدن انجام می‌دهد استرس و اضطراب نیز کم خواهد شد. با این همه توصیفاتی که گفته شد، در برخی مواقع ماساژ درمانی به عنوان یک درمان برای شرایط بد بیمار درنظر گرفته می‌شود.

فواید ماساژدرمانی

پس اگر ماساژ درست و با فشار متناسب بر روی بافت نرم بدن انجام نشود، به کاهش درد کمک نخواهد شد. ماساژ درمانی کاری بسیار تخصصی و حرفه‌ای است که توسط ماساژور حرفه‌ای باید انجام شود. توصیه ما به شما، انجام ماساژ درمانی در مجموعه فیزیوتراپی تن آسا است. اما تنها تخصص ماساژ کافی نیست، بلکه فضای بهداشتی و استفاده از لوازم یک‌بار مصرف نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که تن آسا سعی کرده، تمام این موارد را رعایت کند.

علاوه بر آن‌که در مجموعه تن آسا از افراد ماساژوری استفاده می‌شود که در درمان بیماری، توانبخشی آسیب و ناتوانی تسلط کافی دارند. افراد ماساژور مشغول به کار در فیزیوتراپی تن آسا، هر کدام دارای تخصص ویژه هستند.

این تخصص باعث می‌شود تا در ابتدا، درد بیمار به طور دقیق ارزیابی و پس از تشخیص دقیق مشکل، یک برنامه درمانی اختصاصی به وی داده شود. ماساژ درمانی به طور مکرر و متناوب باید انجام شود تا فرد در کوتاه‌ترین زمان ممکن اثر نتیجه بخش آن را ببیند. انجام ماساژ درمانی با مزایای زیادی مانند کاهش تنش عضلات در بدن، افزایش گردش خون بالا، تحریک سیستم لنفاوی، نرم شدن مفاصل، کاهش هورمون استرس و غیره همراه است.

 

ماساژ درمانی در دولت

خدمات ماساژ درمانی در کلینیک فیزیوتراپی تن آسا به صورت تخصصی انجام می شود. شما می توانید از طریق سایت این مجموعه به صورت انلاین نوبت خود را رزرو کنید.

 

ماساژ درمانی در پاسداران

تن‌آسا، مجموعه‌ای است که تمام خدمات فیزیوتراپی در منطقه پاسداران و زیر دسته آن را در فضایی عالی به شکل یک‌جا گردآوری و ارائه می‌دهد. فیزیوتراپی تن‌آسا به مدیریت فیزیوتراپیست خانم غزاله کلانتری صورت می‌گیرد. شما می توانید انواع ماساژ درمانی را به صورت انلاین رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *