پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

فیزیوتراپی زانو در دولت و پاسداران

فیزیوتراپی زانو در پاسداران: در هر قسمتی از بدن، مفصل‌های مختلفی وجود دارد. اما بزرگ‌ترین مفصل در قسمت زانو قرار گرفته است. در صورتی که از این مفاصل زانو به خوبی نگهداری نکنیم، زانو به درد دچار خواهد شد. درد زانو به قدری شدید است که هر فرد بیمار را به فکر درمان‌های مختلفی می‌اندازد. اما باید گفت که یکی از بهترین درمان‌ها، طب فیزیکی و یا همان فیزیوتراپی است. در اصل درمان با فیزیوتراپی زانو به قدری مزیت به همراه دارد که بیشتر پزشکان انجام فیزیوتراپی زانو را به درمان‌های دیگر ترجیح می‌دهند. اگر در شرق تهران هستید فیزیوتراپی در پاسداران (تن آسا) برای زانو و را به شما توصیه می کنیم.

در این مقاله برای شما خواهیم گفت از:

چرا آسیب دیدگی در زانو مهم است؟

مفصل زانو یکی از شایعترین مفاصلی است که در محیط های شغلی و ورزشی دچار آسیب می‌شود. این مفصل به دلیل شکل سطوح استخوان و دو بازوی اهرمی بلند آن ( که توسط استخوان های فمور تیبیا ایجاد می‌شود ) در معرض آسیب دیدگی قرار دارد. ثبات آن از طریق بافت های نرم اطراف آن فراهم می‌شود. زانو اگرچه مفصل بی ثباتی است ولی نیروی زیادی برای از هم گسیختن بافت های نرم اطرافش نیاز دارد.

زانوها نیرویی در حدود 6 برابر وزن بدن را تحمل می کنند و به طور میانگین حدود یک میلیون بار در طول سال خم می شوند، پس اگر دچار مشکل شوند خیلی عجیب به نظر نمی آید.

انواع مشکلات زانو و دلایل آن

آسیب زانو می‌تواند بر هر یک از رباط‌ها، تاندون‌ها یا کیسه‌های پر از مایع (بورسا) که مفصل زانو شما را احاطه کرده‌اند و همچنین استخوان‌ها، غضروف‌ها و رباط‌هایی که خود مفصل را تشکیل می‌دهند، تأثیر بگذارد. برخی از آسیب های شایع زانو عبارتند از:

 • آسیب : ACL آسیب ACL پارگی رباط صلیبی قدامی (ACL) است  یکی از چهار رباطی که استخوان ساق پا شما را به استخوان ران شما متصل می کند. آسیب ACL به ویژه در افرادی که بسکتبال، فوتبال یا سایر ورزش‌هایی که نیاز به تغییر جهت ناگهانی دارند، رایج است.
 • شکستگی :استخوان های زانو، از جمله کشکک زانو (کشکک) که ممکن است در هنگام سقوط یا تصادفات رانندگی اتفاق بیفتد. همچنین، افرادی که استخوان‌هایشان در اثر پوکی استخوان ضعیف شده است، گاهی اوقات می‌توانند به سادگی با قدم گذاشتن اشتباه، دچار شکستگی زانو شوند.
 • منیسک پاره شده: منیسک غضروف سخت و لاستیکی است که به عنوان ضربه گیر بین استخوان ساق پا و ران شما عمل می کند. اگر زانوی خود را به طور ناگهانی بچرخانید در حالی که وزن را روی آن تحمل می کنید، ممکن است پاره شود.
 • بورسیت زانو : برخی از آسیب‌های زانو باعث التهاب در بورس‌ها می‌شوند، کیسه‌های کوچکی از مایع که قسمت خارجی مفصل زانو را تحت فشار قرار می‌دهد تا تاندون‌ها و رباط‌ها به آرامی روی مفصل سر بخورند.
 • تاندونیت کشکک : تاندونیت باعث تحریک و التهاب یک یا چند تاندون می شود . بافت های ضخیم و فیبری که ماهیچه ها را به استخوان ها متصل می کنند. این التهاب می تواند زمانی اتفاق بیفتد که تاندون کشکک آسیب دیده باشد، که از کشکک زانو (کشکک) تا استخوان ساق پا کشیده شده و به شما اجازه می دهد لگد بزنید، بدوید و بپرید. دوندگان، اسکی بازان، دوچرخه سواران و کسانی که در ورزش ها و فعالیت های پرش فعالیت می کنند ممکن است دچار تاندونیت کشکک شوند.

برخی دیگر  از مشکلاتی که باعث درد زانو می‌شود:

 • کشیدگی، پارگی، ACL ، PCL ، MCL و LCL
 • پارگی مینسک های داخلی و خارجی زانو
 • تاندونیت پتلار ( jumper’s knee ) جامپرزنی
 • سندروم پلیکا
 • آرتروز
 • کندرومالشی
 • ازگود اشلاتر ( osgood schlatter )
 • ناپایداری مکرر
 • سندروم فریکشن ایلیوتیبیال باند
 • کیست بیکر

راه های درمان مشکلات زانو

چندین راه برای درمان مشکلات زانو وجود دارد که برای شما در زیر گفته ایم:

داروها و کرم های تسکین دهنده درد راه اولی است که هر کس با مشکلات زانو مواجه شود آن را امتحان می کند. ناگفته نماند که استفاده از مسکن ها باید به صورت منظم استفاده شود تا نتیجه موثر را داشته باشد.

اگر باردار هستید یا مشکلات آسم و زخم معده دارید حتما با تجویز پزشک از مسکن ها برای کاهش درد قبل از ورزش استفاده نمایید.

همچنین اگر آسیب شما جدی باشد دارو درمانی برای مدت کوتاهی جواب می دهد ولی مشکل اصلی همچنان باقی می ماند. پس بهتر است قبل از اینکه به عمل جراحی فکر کنید، شروع به دوره های فیزیوتراپی زانو نمایید.

به دلیل آن‌که مصرف داروهای شیمیایی با عوارض زیادی همراه می‌شود،  انجام فیزیوتراپی، بدون بازگشت درد است که مزیت بزرگی محسوب می‌شود. در صورتی که فرد بیمار فیزیوتراپی برای درد زانو را انجام دهد، با دوران نقاهت بسیار کمی مواجه می‌شود.

بهتر است اگر در شرق تهران زندگی می کنید فیزیوتراپی زانو در پاسداران و فیزیوتراپی زانو در دولت را برای دسترسی بهتر انتخاب کنید.

 

فیزیوتراپی زانو

ضمن آن‌که با تمرین‌هایی که در فیزیوتراپی زانو به بیمار داده میشود تمام عضلات اطراف مفصل زانو تقویت می گردد که این باعث میشود درمان به خوبی انجام شود. لازم به یادآوری است که  انجام فیزیوتراپی زانو باعث می‌شود تا زانو آسیب دیده به جراحی نیازی پیدا نکند. حال که در مورد مزایا صحبت شد، بهتر است به فرد بیمار اطلاع داد که فیزیوتراپی زانو تنها با ورزش و نرمش انجام نمی‌شود. همچنین دقت داشته باشید که انجام فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی زانو ، تعویض مفصل زانو، مینیسک، عمل جراحی رباط های صلیبی قدامی و خلفی   ( ACL & PCL) بسیار مهم  است و به بهتر شدن نتیجه عمل بسیار کمک میکند.

بلکه به صلاح دید فیزیوتراپیست ( فیزیوتراپیست در پاسداران )از برخی لوازم نیز برای بهبود درد باید استفاده شود که این لوازم پیشرفته کمک میکنند تا درد زانو به طور کلی از بین بروند. فرد بیمار با مراجعه به فیزیوتراپی باید توجه داشته باشد که  فیزیوتراپی زانو به طور مرتب  انجام و به هیچ عنوان در میان جلسات نباید فاصله‌ای ایجاد شود. علاوه بر آن‌که در حین استفاده از فیزیوتراپی ، مصرف برخی از داروهای مربوط به درد زانو محدود و یا با مشورت فیزیوتراپیست باید صورت گیرد.

اقداماتی که برای فیزیوتراپی زانو در کلینیک تن آسا پاسداران انجام می شود به شرح زیر است:

 • ارائه مشاوره و اطمینان بخشی
 • کمک به افزایش اعتماد به نفس شما در مدیریت بیماری
 • کاهش نگرانی
 • تنظیم اهداف درست برای فعال نگه داشتن شما
 • انتخاب روش های درمانی مناسب برای زانو شما

 

روش های فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی زانو در پاسداران

فیزیوتراپیست با توجه به شرایط بیمار از روش های مختلفی برای درمان زانو استفاده می کند. رایج ترین خدمات فیزیوتراپی زانو در دولت و فیزیوتراپی زانو در پاسداران به شرح زیر است:

فیزیوتراپی زانو با الکتروتراپی

این روش با استفاده از اولتراسوند و لیزر درمانی کم توان انجام می گردد و به سرعت روند بهبودی و کاهش درد کمک فراوانی می کند.

فیزیوتراپی زانو با ماساژ درمانی

با استفاده از این روش می توان به شل شدن عضلات و حرکت راحت تر مفصل زانو کمک کرد. یک متخصص فیزیوتراپیست جایگاه درد را مشخص کرده و از طریق ماساژ باعث می شود که بافت های نرم بدن تحریک شده و به دفع سموم از خون و سیستم لنفاوی منجر شود.

فیزیوتراپی زانو با دستگاه تحریک الکتریکی عصب

این دستگاه پالس هایی را از طریق پدهایی را که روی پوست قرار می گیرد برای انتهای عصب ارسال می کند. این روش با مسدود کردن پیام های درد که به سمت مغز ارسال می شوند و تغییر درک شما نسبت به درد کار می کند. دستگاه تحریک الکتریکی عصب باعث سوزن سوزن شدن و در نتیجه تسکین درد و آرامش می شود.

فیزیوتراپی زانو با درمان های دستی

این روش برای همه بیماران مناسب نیست و با توجه به تشخیص متخصص فیزیوتراپی انجام می شود.

 

فیزیوتراپی زانو در پاسداران

تن آسا از مجهیزترین مراکز فیزیوتراپی پاسداران است که با استفاده از نیروهای متخصص و با تجربه و مدرن ترین دستگاهها فیزیوتراپی زانو را انجام می دهد. اگر ساکن شرق هستید فیزیوتراپی پاسداران با نام تن آسا را انتخاب کنید و با مراجعه به سایت این مرکز می توانید به صورت آنلاین رزرو خود را انجام دهید.

 

فیزیوتراپی زانو در دولت

تن آسا با هدف بهبود و یا تسکین درد زانو بدون عمل جراحی شروع به فعالیت کرده است و با توجه به سالها خدمت در این زمینه یکی از با تجربه ترین مراکز فیزیوتراپی دولت محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *