پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

کامپرشن تراپی

کامپرشن تراپی یا Compression روشی است که طی آن هوا توسط دستگاهی به داخل کیسه هایی که دور قسمتهای مختلف پوشیده می شود وارد شده و با افزایش فشار اعمال شده به اندام حالتی شبیه ماساژ ایجاد کرده که متعاقب آن کاهش تورم، درد غضلات، احساس سبکی، کاهش اسپاسم، افزایش حس و بهبود توانایی حرکتی و…. در منطقه تحت درمان را به دنبال خواهد داشت.

کاربرد کامپرشن تراپی (compression)

عضلات ساق پا نقش مهمی در بازگرداندن خونی که توسط قلب به پاها فرستاده شده دارند. هنگامی که راه روی مناسبی داریم، با ایجاد انقباض و انبساط در ماهیچه پا این نقل و انتقال به خوبی صورت می‌گیرد، اما با کاهش تحرک، افزایش سن، استراحت طولانی، آرتروز، شکستگی و جراحی و … رگ‌های خونی و لنفی ما تحت فشار زیادی قرار می‌گیرند و نمی توانند عمل خود را به خوبی انجام دهند که این استرس به سلول‌های بافت منطقه نیز اعمال خواهد شد.

انجام حرکات مجاز در این دوران می‌تواند این آسیب را به حداقل ممکن برساند. پس از سپری شدن این دوران هر چه سریعتر باید تورم دست و پا کاهش یابد تا مواد غذایی بیشتری به بافت برسد و از آن طرف مواد سمی و زاید سریعتر از ناحیه برداشته شوند و بر همین اساس انجام حرکات توسط Compression یا کامپرشن تراپی برای فرد مفید می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *