پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

شاک ویو

شاک ویو, علم فیزیوتراپی به قدری پیشرفت کرده که هر روز شاهد سبکی از درمانهای جدید با وسایل گوناگون هستیم. یکی از این سبک‌ها، شاک ویو نام دارد. شاک ویو، به صورت غیره تهاجمی کار خود را انجام می‌دهد. به همین دلیل روشی نو در علم فیزیوتراپی شناخته شده که کاربرد زیادی در درمان دارد. به طوری‌که آن‌را جایگزین مطمئن بسیاری از عمل‌های جراحی می‌دانند. این دستگاه مورد نظر، بار اول در دهه هشتاد میلادی برای بازسازی استخوان‌های شکسته استفاده شد.
شاک ویو، دستگاهی است که به بدن امواج صوتی کوتاه و  بسیار مفیدی را انتقال می‌دهد. این امواج، کمترین تا بیشترین واحد پالس را تشکیل داده‌اند . این دستگاه که از روش ضربه زدن به بافت با موج های با شدت ضربه بالا ، فرکانس پایین استفاده میکند، میتواند با افزایش خون‌رسانی به بافت تحت درمان و تحریک بازسازی بافت آسیب دیده باعث افزایش تولید کلاژن و تسریع روند بهبود می‌شود.

البته نکته قابل ذکر، انجام شاک ویو در مرکز فیزیوتراپی و توسط افراد فیزیوتراپ است. انجام شاک ویو به افراد ورزش‌کار، افردی که به بیماری‌های اسکلتی و یا افرادی که در قسمتی از بدن دچار التهاب شده‌اند، توصیه جدی می‌شود.به همین جهت درد کمتر و بهبودی زودتر حاصل می‌شود. اما رفته‌رفته با وارد شدن شک و فشار غیره منتظره به ناحیه مورد نظر، درد کمتر می‌شود که لازم به ذکر است امواج شاک ویو سبب افزایش جریان خون در قسمت های آسیب دیده، تحریک بازسازی سلول ها و تسریع بهبودی و تسکین درد می‌شود.

شاک ویو به هیچ عنوان عوارض شدیدی در پی نخواهد داشت و روشی بسیار امن و کم خطر شناخته شده و تنها ناحیه مورد نظر ممکن است کبود، قرمز و یا دچار ورم شود. این دستگاه خار پاشنه، تاندونیت‌های کهنه، رها شدن بافت فاشیا و عضله، بورسیت‌های لگن، درد کف پا، گرفتگی‌های شدید و یا اسپاسم عضله، دیر جوش خوردن شکستگی‌ها، درد شانه، تنیس البو، گلف البو، نقاط ماشه‌ای و غیره را نیز درمان می‌کند و همچنین خار پاشنه یکی از مشکلاتی است که شاک ویو تراپی نقش موثری در درمان آن دارد.

در برخی مواقع نیز استخوان‌های شکسته در برابر ترمیم، مقاومت از خود نشان می‌دهند که در جهت ترمیم به موقع و زودهنگام از این دستگاه باید استفاده کرد. به غیر از موارد بالا این روش فیزیوتراپی جدید توانسته علائم بیماری های اعصاب مرکزی از جمله سکته مغزی و یا اسپاسیتی‌های مربوط به دستگاه عصبی که آسیب دیده را درمان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *