پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

فیزیوتراپی پا و مچ پا

فیزیوتراپی پا و مچ پا یکی از مهمترین روش ها در تسریع درمان است. درد پا، یکی از دردهایی است که حتماً تجربه کرده‌اید. در اصل باید گفت که این درد خیلی ناگهانی و یا به طور آهسته شروع  می‌شود. اگر به درد آن پی و به درمان اقدام  نشود، دچار ناراحتی‌های زیادی خواهید شد. درد پا در اثر عواملی مانند راه رفتن زیاد، نرم بودن بافت عضله‌ها، آسیب دیدن استخوان و مفاصل، زیاد بودن وزن بدن، سیاتیک تاندونیت ها ، زائده های استخوانی ، التهاب های ایجاد شده در مفاصل و مچ پا ، دیابت ، نقرس و یا موارد دیگر رخ می‌دهد که با درد، سوزش و یا تیر کشیدن همراه است.

در صورتی که فرد در پا احساس درد کند، توصیه می‌شود تا از مصرف مسکن و یا داروهای دیگر خودداری و سریعا به مراکز فیزیوتراپی مراجعه کنید. برای مثال در مواقع مراجعه بیماران برای درمان خار پاشنه، در بیشتر موارد خار پاشنه ایجاد نشده و احساس درد بابت التهاب فاشیای کف پا است که باعث ایجاد درد در پاشنه پا شده که عموما با خار پاشنه اشتباه گرفته می‌شود که شما با مراجعه به مراکز فیزیوتراپی مشکل رو شناسایی و برطرف کنید حتی در برخی موارد در ابتدای تشکیل خار پاشنه میتوانید از تشکیل شدن آن جلوگیری و درد رو از بین ببرید. همچنین دقت داشته باشید با مراجعه نکردن به موقع با افراد متخصص درد و التهاب بیشتر شده و زمان درمان طولانی تر میشود. در مرکز فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست‌هایی قرار دارند تا برای برطرف کردن درد به بیمار کمک زیادی کنند.

همچنین افراد با مشکل صافی کف پا باید به فیزیوتراپ مراجعه کرده و با انجام تمرینات لازم و درمان های لازم صافی کف پا رو از بین برده و باعث برطرف شدن درد های ناشی از صافی پا نیز میشود. لازم به ذکر است صافی کف پا علاوه بر درد در ناحیه کف پا باعث درد مچ پا، مفصل زانو و کمر نیز میشود که با مراجعه به موقع به پزشک متخصص میتوانن از بروز اینگونه درد ها جلوگیری کنند.

در مرکز فیزیوتراپی، لوازم و تجهیزات پزشکی نیز وجود دارد تا بنا به درد بیمار، ورزش و درمان راحت انجام شود.

اگر تصمیم دارید به یک مرکز فیزیوتراپی خوب در پاسداران مراجعه کنید، به موارد زیادی باید دقت داشته باشید. یکی از این موارد، داشتن تخصص لازم برای انجام فیزیوتراپی هست. به دلیل آن‌که فیزیوتراپیست‌ها برای رفع این درد تخصص لازم را باید داشته باشند. بدون تخصص، درد پا نه تنها ممکن است برطرف نشود، بلکه به پا نیز آسیب جدی وارد می‌کند. افراد فیزیوتراپیست‌ بعد از درمان درد پا، به بیمار باید سبک راه رفتن درست و یا تمرین‌هایی را نیز آموزش دهند. علاوه بر آن‌که فضای مرکز حرف اول را می‌زند.

فضای مرکز فیزیوتراپی باید بسیار آرام و بدون سر و صدا باشد تا بیمار در حین فیزیوتراپی، نهایت آرامش را تجربه کند. در مرکز فیزیوتراپی، بهداشت حرف اول را می‌زند. افراد فیزیوتراپیست باید از لباس مخصوص و لوازم استاندارد استفاده کنند. در مراکز فیزیوتراپی رعایت این موارد، در روند بهبود بیمار تاثیر به سزایی می‌گذارد. لازم به ذکر است که بیمار بعد از انجام فیزیوتراپی، بهتر است برخی از موارد را رعایت کند.

برخی از مشکلاتی که باعث درد پا می‌شود:

 • تاندونیت پا یا پارگی تاندون آشیل
 • صافی کف پا
 • قوس بیش از حد پا
 • خار پاشنه
 • متاتار سالژیا
 • التهاب فاشیای پلنتار
 • پیچ خوردگی مچ پا ( کشیدگی یا پارگی لیگامانهای مچ پا ) Ankle Sprain
 • درد ساق پا (Shin Splints )
 • شکستگی در ناحیه پا و مچ پا
 • هالوس والگوس
 • آرتروز مفاصل پا و مچ پا
 • افتادگی مچ پا ( Drop Foot )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *