پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

فیزیوتراپی لگن

شاید شما و یا اطرافیانتان، به مشکل بی اختیاری ادرار، مدفوع و یا درد لگن دچار شده باشید. نگران نباشید با وجود این مشکلات، تنها راه درمان فیزیوتراپی لگن است. در اصل این روش باعث می‌شود تا هرگونه از اختلالات مربوط به لگن رفع شود. در صورتی که فیزیوتراپی انجام نشود، بیمار با عوارض زیادی روبه‌رو و درمان آن به مراتب سخت‌تر خواهد شد.

یکی از این عوامل، ضعیف و سست شدن قسمت کف لگن است که با بی اختیاری مدفوع و یا ادرار همراه می‌شود. عامل دیگر که بیمار به این فیزیوتراپی نیاز زیادی پیدا می‌کند، درد طولانی مدت لگن و یا کمر است. بیماری یبوست، کم کم باعث درد لگن در افراد می‌شود که بهترین درمان آن فیزیوتراپی است. به جهت آن‌که با فیزیوتراپی لگن نه تنها بیماری یبوست درمان، بلکه درد لگن نیز برطرف می‌شود.

یکی دیگر از عواملی که متخصص فیزیوتراپیست، این مورد را لازم می‌داند، اختلالات مربوط به بعد از زایمان طبیعی، چاقی، کوفته شدن و یا صدمه دیدن لگن است. بر خلاف تصور عده‌ای که فکر می‌کنند، درمان اختلالات لگن با عمل جراحی امکان پذیر است. باید گفت  که اگر متخصصین فیزیوتراپی، در ابتدا کف لگن را به طور صحیح و کامل بررسی کنند،   فیزیوتراپی مشکل مربوطه را به طور کامل حل می‌کند.

درمان لگن با فیزیوتراپی باعث می‌شود تا عضله‌های کف لگن تقویت شوند. ضمن آن‌که بدون نیاز به عمل جراحی، افتادگی مثانه و یا بی اختیاری ادارار و مدفوع نیز درمان می‌شود.

بهتر است،  به این مورد نیز  اشاره شود که بیمار به مرکز فیزیوتراپی باید مراجعه کند که فضای آن بزرگ و دارای کابین‌های متعددی باشد. به دلیل آن‌که فضا و کابین‌های متعدد باعث می‌شود تا بیمار در کمترین زمان ممکن فیزیوتراپی خود را انجام دهد. به غیر از آن نحوه برخورد و حوصله متخصصین فیزیوتراپی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.