پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

فیزیوتراپی آرنج

فیزیوتراپی آرنج نقش بسیار مهمی در مدیریت و درمان درد آرنج و اختلالات و مشکلات آرنج دارد. مرکز فیزیوتراپی تناسا برنامه‌های جامع و همه جانبه‌ای برای توانبخشی مشکلات و بیماری‌های کمپلکس پیچیده مفصل آرنج دارد که این برنامه‌های فیزیوتراپی آرنج مبتنی بر دانش عملکردی و شواهد محور (evidence-based) می‌باشد.

برنامه‌های فیزیوتراپی آرنج شامل چه مواردی است؟

برنامه‌های درمانی شامل حمایت همه جانبه از بافت‌های دیگر اطراف آرنج و حتی ساختارهای کمی دورتر از آرنج مثل شانه یا مچ دست نیز می‌باشد. مشکلات و بیماری‌های شانه یا گردن ممکن است مفصل آرنج را تحت تاثیر قرار دهد.

فیزیوتراپی آرنج

وقتی شما جهت فیزیوتراپی آرنج به کلینیک تشریف می‌آورید در مرحله اول یک ارزیابی مفصل و کامل از آرنج آسیب دیده شما انجام می‌شود تا هم تمامی فاکتورهای دخیل در آسیب شناسایی گردند و هم اینکه بیماری‌های دیگر همراه که علایم مشترک دارند تشخیص افتراقی گردد.

ارزیابی دقیق و مفصل به فیزیوتراپیست کلینیک کمک می‌کند تا یک مدل درمانی چندوجهی طراحی کند که طبق نیازهای شما می‌باشد و طبق مشکلات شما و بیماری‌های دیگر زمینه‌ای، منحصر به درمان اختصاصی شما می‌باشد.

برنامه توانبخشی و فیزیوتراپی آرنج چگونه تدوین می‌شود؟

ابتدا شما مشکلات و مسائل را به صورت شفاهی بیان می‌کنید (Subjective examination) و سپس تراپیست مرکز سوالاتی را از شما می‌پرسد تا کارها و مسائلی که درد شما را کمتر یا بیشتر می‌کند پیدا کند.

فیزیوتراپی آرنج

مخصوصا اتفاق یا علت اولیه درد، مدت زمان شروع مشکلات و سیر وضعیت مشکل طی زمان اخیر باید بررسی گردد. مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای دیگر و بیماری‌های پیشین نیز باید به فیزیوتراپیست کلینیک بیان شود. سپس تست‌های اختصاصی و مسائل دیگر ارزیابی انجام می‌گیرد (Objective Examination).

برخی از مشکلاتی که باعث درد آرنج می‌شوند:

  • تنیس البو
  • گلف البو
  • سفتی کپسول مفصلی آرنج
  • سندروم تونل کوبینتال
  • سندروم پروناتورتوس
  • ایسکمی ولمکن
  • سندروم تونل رادیال
  • دررفتگی و شکستگی های ناحیه آرنج
  • آسیب رباط کولترال داخلی

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.