پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

درای نیدلینگ

یکی از روش‌های فیزیوتراپی، درای نیدلینگ یا همان سوزن خشک نام دارد. این روش در فیزیوتراپی بسیار مدرن شناخته شده است. در درای نیدلینگ، از سوزن‌های باریک و ظریف به جنس استیل استفاده می‌شود. به همین خاطر، بدن نیازی به تزریق ندارد. از اهداف درای نیدلینگ، برطرف کردن گرفتگی‌های سخت عضلانی و بالا بردن گردش خون است.

زمانی که عضله‌های بدن سفت می‌شوند، گره‌های کوچکی ایجاد می‌شوند که به اصطلاح تریگر پوینت و یا نقاط ماشه‌ای نامیده می‌شوند. چنان‌چه این نقاط ماشه‌ای مورد آسیب قرار گیرند، کم‌کم درد شدیدی پیدا خواهند کرد. این درد به قدری زیادی می‌شود که با توجه نکردن به آن حاد و حتی عضله‌های اطراف را نیز درگیر می‌کند.

سوزن خشک نیز همانند سایر روش‌های دیگر فیزیوتراپی، عوارض کمی مانند خون‌ریزی ناچیز و یا درد گذرا در پی دارد. طی تحقیقاتی که اخیراً انجام شده، استفاده از سوزن خشک باعث می‌شود تا درد بدن تسکین پیدا کند. برخی از افراد درای نیدلینگ را همان طب سوزنی می‌دانند، اما باید گفت که روش درای نیدلینگ با طب سوزنی، کاملاً متفاوت است.

به طوری‌که سوزن طب سوزنی در نقطه قرار گرفته و ثابت می‌ماند. در صورتی که سوزن درای نیدلینگ در بافتی که دچار درد است، به حرکت در آورده می‌شود. به دلیل آن‌که در تکینیک درای نیدلینگ از سوزن در بافت بدن استفاده می‌شود، افراد فیزوتراپی که این دوران را گذارنده‌اند باید انجام دهند. در صورتی که انجام سوزن خشک، توسط افراد دوره دیده انجام نشود، ممکن است بدن با مشکلاتی مواجه شود که درمان آن بسیار سخت و دردناک است.

بهترین و موثرترین روش برای از بین بردن درد های نقاط ماشه ای یا همان triggrt point درای نیدلینگ یا سوزن خشک است که منشا بسیاری از درد های بدن نقاط ماشه ایست که با درای نیدلینگ برطرف میشود.

تریگر پوینت یا نقاط ماشه ای، یک نوع سفتی عضلانی در نتیجه گره های انقباضی کوچک است که در عضله و بافت آن در هنگام آسیب دیدن یا فعالیت بیش از حد بوجود می‌آیند که می‌توانند باعث ایجاد درد موضعی و یا درد انتشاری در مناطقی دور از عضله درگیر که به نظر می‌رسد کاملا غیر مرتبط است، شوند. نقاط خاصی در عضلات بدن قرار دارند که می‌توانند به دلایل مختلف دچار گرفتگی شوند. معمولا گرفتگی های حاصل از نقاط ماشه ای بسیار شدید بوده و به دردهای مزمن تبدیل می‌شوند، به این معنی که با گذشت زمان درد مرتبا در نقاط مربوطه تقویت شده و حتی عضلات کناری را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نقاط ماشه ای چیزی است که ممکن است خیلی از پزشکان آن را نادیده بگیرند. یک مشخصه نقاط ماشه ای درد انتشاری است. به این معنی که نقاط ماشه ای به طور معمول درد را به جای دیگری در بدن میفرستد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *