پاسداران-دولت-بین دیباجی و اختیاریه-نبش کوچه معتمدی-عمارت دولت-پلاک ۱۶-واحد ۱۰۲

تکار

برای به دست آوردن توان‌بخشی و از بین رفتن درد، روش‌های درمانی زیادی وجود دارد. یکی از این روش‌های درمان که به تکنولوژی مدرن معروف شده، تکار نام گرفته است. تکار تراپی روش‌ جدید درمانی است که در فیزیوتراپی کاربرد زیادی دارد.  

اگر در مورد تکار بخواهیم توضیح دهیم، باید گفت که به بهبود بیماری‌های مربوط به استخوان، مفصل، التیام بخشیدن به مشکلات مربوط به اسکلت، عضله و یا نرمی بافت کمک زیادی می‌کند. در حقیقت تکار با دستگاه انجام می‌شود، دستگاهی که بسیار پیشرفته است.

 

این دستگاه  امواج رادیو فرکانس دارد. بعد از انتقال انرژی که توسط این امواج انجام می‌شود، به قسمت آسیب دیده بدن گرمای غیره مستقیم زیادی رسیده و همین گرما مورد باعث می‌شود تا بافت بدن سلامتی خود را زودتر به دست آورد. امواجی که در رادیو فرکانس وجود دارد، با بافت‌های بدن برخورد و باعث گرما در بافت خواهد شد. به همین جهت نشانه ضد درد و ضد التهاب در بافت‌های عضلاتی، استخوانی، مفاصل، تاندون و یا لیگامان ایجاد خواهد کرد.
در این نوع دستگاه فیزیوتراپی، الکترومگنتیک‌هایی وجود دارد که باعث تحریک شدن هورمون‌های ضد درد شده و حس درد را کاهش و تسکین خواهد داد. در حقیقت در تکار تراپی، دمای بدن به طور موضعی بالا خواهد رفت که به افزایش گردش خون و رسیدن اکسیژن کافی ناحیه آسیب دیده کمک زیادی می‌شود.

با انجام تکارتراپی، درد کم و زمان بهبودی سریع پیش خواهد رفت. این امواج نه تنها در بهبود استخوان و مفاصل نقش مهمی دارد، بلکه در برگشت انرژی به کل بدن نیز موثر است.  تکارتراپی با فواید زیادی مانند تسکین درد، تقویت عضله‌ها و یا غیره همراه است. به همین خاطر، بهترین جایگزین عمل جراحی شناخته شده است.

انجام تکار بنا به صلاح فیزیوتراپ و شرایط بدنی بیمار انجام می‌شود. البته به میزان و محل درد نیز بستگی زیادی دارد. مرحله‌های درمانی تکارتراپی به شکل دستی انجام می‌شود. به گونه‌ای که احساسی مانند انجام ماساژ به فرد بیمار دست می‌دهد. تکار تراپی بدون درد و عوارض جانبی و توسط فیزیوتراپیست‌هایی که دوره‌های لازم را دیده‌اند باید انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *